Гостьова онлайн-лекція «Акмеологічна модель сучасного вчителя. Професійний стандарт за професіями».

1 21 02 22 min   18 лютого 2022 року

18 лютого 2022 року для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП 013.00.01 Початкова освіта Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка в рамках викладання навчальної дисципліни «Організація та управління в початковій школі: правові аспекти управління» відбулася гостьова онлайн-лекція «Акмеологічна модель сучасного вчителя. Професійний стандарт за професіями».

Онлайн-лекцію проводили:

- гостьовий лектор – Мачинська Наталія Ігорівна, завідувач кафедри початкової та дошкільної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка, доктор педагогічних наук, професор;

- лектор, який викладає навчальну дисципліну «Організація та управління в початковій школі: правові аспекти управління», – Мієр Тетяна Іванівна, професор кафедри початкової освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор.

Онлайн-лекцією було передбачено обговорення питань, які стосувалися:

- розгляду акмеології  – науки про якість людини та якість життя («акме» – вершина досягнень особистості; «мікро-акме» – елемент професійного становлення майбутніх фахівців в умовах ЗВО), акмеологічного підходу (прагнення до вершин) та провідні напрями моделі професійної діяльності сучасного вчителя;

- формування мотиваційної готовності до професійного зростання упродовж життя у майбутніх фахівців освіти (готовність до професійного зростання – складне, системне особистісно-професійне явище, що характеризується відповідним рівнем розвитку професійних компетентностей; структура готовності та критерії її сформованості);

- розроблення власної моделі професійної діяльності: компоненти, підходи, критерії сформованості (модель та моделювання – необхідні складові освітнього процесу ЗВО);

- складання характеристики професійної діяльності сучасного вчителя з використанням даних нормативного документа «Професійний стандарт за професіями «Вчитель  початкових класів закладу загальної середньої освіти», «Вчитель закладу загальної середньої освіти», «Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)», який затверджено наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (Мінекономіки) (від 23.12.2020 року, № 2736);

- аналізу трудових функцій  сучасного вчителя з акцентом на: 1) групах трудових дій; 2) складниках професійних компетентностей (знаннях, уміннях та навичках); 3) трудових діях відповідно до кваліфікаційних категорій (спеціаліст, спеціаліст ІІ категорії, спеціаліст І категорії, спеціаліст вищої категорії); 4) використанні даних нормативного документа для планування професійного розвитку вчителів, розроблення «рамки професійного розвитку вчителя», комплексного оцінювання професійних компетентностей учителів під час процедур атестації та сертифікації.

Організаційною формою проведення онлайн-лекції було обрано полілог. Студенти активно долучалися до обговорення порушених питань, оперуючи даними нормативного документу «Професійний стандарт за професіями» та висловлюючи власні міркування.

Дякуємо Мачинській Наталії Ігорівні, завідувачу кафедри початкової та дошкільної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка, доктору педагогічних наук, професору, за змістовне, різнобічне, актуальне та високо професійне розкриття змісту лекції.

Принагідно вітаємо вельмишановну Наталію Ігорівну з днем народження і бажаємо задоволення від долучення до формування майбутніх педагогів України, від активного творення педагогічної наукової думки. Хай світлим, здоровим і результативним буде сьогодення та майбуття!

6 21 02 22 min