ЗАСІДАННЯ КАФЕДРИ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

изображение viber 2021 11 03 16 38 50 767  03 жовтня 2021 року

03 жовтня 2021 року відбулось засідання кафедри дошкільної освіти за участі стейкхолдерів Тетяни Гурковської, голови відокремленого підрозділу в м. Києві ВГО «АПДО», психолога-консультанта, головного редактора журналу «Практичний психолог. Дитячий садок»; Ольги Рейпольської, доктора педагогічних наук, старшого наукового співробітника, завідувача лабораторії дошкільної освіти і виховання Інституту проблем виховання НАПН України; Олени Броватої, представниці голови ВГО Асоціації працівників дошкільної освіти, завідувача дошкільним відділенням Кременчуцького коледжу імені А. С. Макаренка.

Важливим питанням порядку денного було обговорення пропозицій щодо оновлення освітніх програм підготовки здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти. Учасники й учасниці засідання підтримали пропозицію Тетяни Гурковської стосовно підсилення психологічної компоненти у фаховій підготовці студентів спеціальності «Дошкільна освіта», а саме фокусування уваги на прикладних знаннях – усвідомленні майбутніми педагогами механізму застосування теорії на практиці; відображення психологічних засад у робочих програмах навчальних дисциплін з фахових методик.

Також обговорювалися питання кореляції компетентностей, визначених у професійних стандартах «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти», «Вихователь закладу дошкільної освіти» з компетентностями, окресленими в освітніх програмах; внесення відповідних змін до робочих програм навчальних дисциплін означених документів і обговорення їхніх контентів зі студентами. Серед низки питань, що розглядалися додатково: організація передзахисту магістерських робіт і визначення тем для дослідницьких робіт студентів на 2021-2022 рр; забезпечення активності студентів до участі у флешмобі до дня писемності «Я люблю українську мову», конкурсі читців «Слово Грінченка» та діяльності Артстудії (які курують члени кафедри) тощо.

изображение viber 2021 11 03 15 44 33 890изображение viber 2021 11 03 16 38 51 275

изображение viber 2021 11 03 16 38 51 462