Науково-методичний семінар «Формування базових особистісних якостей у дітей дошкільного віку»

10.20.2015

Організаційно-методична робота в освітньому просторі регіону є важливим аспектом діяльності кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, оскільки дає змогу підтримувати міцні зв’язки науковців кафедри з практиками, впроваджувати інноваційні ідеї в практику роботи дошкільних закладів, знайомити педагогів з сучасними технологіями, в тому числі, і авторськими технологіями викладачів нашої кафедри; одержувати зворотній зв'язок щодо результатів їх апробування.

Саме з такою метою 20 жовтня на базі ДНЗ «Росинка» Києво-Святошинського району в затишному містечку Вишневе було проведено науково-методичний семінар «Формування базових особистісних якостей у дітей дошкільного віку». Модератором виступила завідувач кафедри дошкільної освіти Н.В.Гавриш, доктор педагогічних наук, професор, один з авторів методичного посібника «Розумне виховання сучасних дошкільнят».

На семінарі через участь в різноманітних інтерактивних формах методисти дитячих садочків району виконували термінологічний аналіз понять «базові особистісні якості», «життєва компетентність дошкільника», «дошкільна зрілість», «досвід» та інших, встановлювали взаємозалежні зв’язки між цими поняттями, опановували технології формування базових особистісних якостей на основі текстоцентричного підходу, розробляли педагогічні ситуації для стимулювання проявів особистісної активності дошкільників, охоче вправлялися в численних рухавках й ігрових вправах.

Разом із методистами в семінарі взяли участь студенти магістратури під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента О.В.Коваленко, які одночасно виступали не лише як учасники активної форми методичної роботи, а й намагалися сприймати сам процес проведення семінару з елементами тренінгової роботи так би мовити зверху. Обговорення вражень від участі в семінарі переконало в доцільності такої активної форми засвоєння способів організаційно-методичної роботи з педагогічними кадрами, теоретичні основи якої вони вивчають в межах дисциплін «Організація і управління ДНЗ», «Методична робота в ДНЗ».