Гостьова онлайн-лекція з теми: Право як суспільний інститут. Адміністративно-правове забезпечення діяльності закладів освіти. Забезпечення якості освіти в контексті нормативно-правового регулювання»

1 14 0311 березня 2023 року

11 березня 2023 року для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП 013 Початкова освіта Факультету педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка в рамках викладання навчальної дисципліни «Організація та управління в початковій школі: правові аспекти управління» відбулася гостьова онлайн-лекція «Право як суспільний інститут. Адміністративно-правове забезпечення діяльності закладів освіти. Забезпечення якості освіти в контексті нормативне-правового регулювання. Закон України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”».

Онлайн-лекцію провели:

- лектор, який викладає навчальну дисципліну «Організація та управління в початковій школі: правові аспекти управління», – Мієр Тетяна Іванівна, професор кафедри початкової освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор;

- гостьовий лектор – Біляковська Ольга Орестівна, професор кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи Львівського національного університету імені Івана Франка, доктор педагогічних наук, професор.

Онлайн-лекцією було передбачено обговорення питань, які стосувалися:

- права як суспільного інституту та його реалізації в життєдіяльності сучасної людини;

- адміністративно-правового забезпечення діяльності закладів освіти з огляду на аналіз системи суб’єктів адміністративно-правового забезпечення діяльності закладів освіти;

- ланок системи суб’єктів адміністративно-правового забезпечення діяльності закладів освіти та їх характеристики в контексті провідних напрямів діяльності;

- феномену «якість освіти»;

- нормативно-правового регулювання зовнішнього забезпечення якості освіти;

- внутрішньої системи забезпечення якості у закладах загальної середньої освіти та її нормативно-правового регулювання;

- аналізу законодавчої бази діяльності закладів освіти та якісного надання освітніх послуг (Закон України «Про освіту», Закон України «Про загальну середню освіту»);

- постійного удосконалення власної обізнаності з чинним нормативно-правовим підґрунтям для якісного здійснення професійної педагогічної діяльності.

Організаційною формою проведення онлайн-лекції було обрано полілог. Студенти активно долучалися до обговорення порушених питань, висловлювали власні міркування, ставили запитання.

Дякуємо Біляковській Ользі Орестівні, професору кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи Львівського національного університету імені Івана Франка, доктору педагогічних наук, професору за високопрофесійне розкриття проблеми якості в освіті, змістовний та актуальний дискурс.