РОЗШИРЮЄМО ОСВІТНІЙ ПРОСТІР

Завдання підготовки конкурентоспроможного вчителя початкової школи, викладача педагогічних дисциплін у ВНЗ актуалізують потребу розширення освітнього простору, винесення навчальних занять за межі університетських аудиторій. Тому на часі є інтеграція освітньої діяльності кафедр Педагогічного інституту з Державною науково-педагогічною бібліотекою імені В.О. Сухомлинського.

Для професорсько-викладацького складу кафедри педагогіки і психології вже стало доброю традицією проведення навчальних занять на базі Державної науково-педагогічної бібліотеки. Цінними для вивчення педагогічних дисциплін є фонди бібліотеки.

20.05.2015 в бібліотечному середовищі проведено семінарське заняття з дисципліни «Методика викладання педагогічних дисциплін у ВНЗ» (Іванюк Г.І. доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки і психології). Студенти долучилися до пошуку інформації з рідкісних видань. У процесі заняття зі студентами працювали науковці бібліотеки. Значну увагу роботі зі студентами приділила Березівська Л.Д. -  доктор педагогічних наук, професор, директор бібліотеки.

Кирій С.В., завідувач відділу соціокультурних комунікацій ознайомила студентів із електронним інформаційним середовищем бібліотеки, фондами рідкісних видань із приватних колекцій В. Сухомлинського, С. Русової. Навчання в бібліотечному середовищі студенти сприйняли із захопленням. 
 
 
 
Сьогодення актуалізує нове бачення мети підготовки педагогічних кадрів, зокрема й магістрів з дошкільної освіти. Сучасна лекція, семінарське заняття вирізняється насамперед створенням умов для навчально-пошукової діяльності студентів. На часі значущим є розвиток здатності і готовності майбутніх магістрів до науково-пошукової діяльності. Фонди Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського активно використовуються в освітньому процесі, що уможливлює розширення науково-інформаційного середовища.
17.11.2014 року відбулось виїзне семінарське заняття з дисципліни «Методологія психолого-педагогічних досліджень» (викл. Г.І. Іванюк, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки і психології) для магістрів спеціальності «Дошкільна освіта», заочної форми навчання.
Під час заняття студенти ознайомилися з історією створення ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського, структурою бібліотеки і правилами користування інформаційною системою та фондами бібліотеки.

dnpb 17 11 15 dnpb 17 11

Зі студентами поспілкувалася директор ДНПБ ім.В.О.Сухомлинського Л.Д.Березівська, доктор педагогічних наук, професор

dnpb 17 11 2 dnpb 17 11 3

Ознайомлення з фондом Василя Олександровича Сухомлинського.

dnpb 17 11 4 dnpb 17 11 8

Ознайомлення з каталогами бібліотеки. Як працювати з описом джерел.

dnpb 17 11 13 dnpb 17 11 12

Робота в дисертаційній залі. Вивчення електронних каталогів.

dnpb 17 11 14 dnpb 17 11 10

Ознайомлення з тематичними виставками ювілярів.

dnpb 17 11 5 dnpb 17 11 11

Ознайомлення з фондами стародруків.
 

Факультет у соціальних мережах