Реалізація нової освітньої стратегії

09 27 2017 strategia 126 - 27 вересня 2017 року

Підготовка вихователів дошкільних навчальних закладів, учителів початкових шкіл нової генерації актуалізує проблему розширення освітнього простору Університету. Саме тому 26-27 вересня 2017 року для студентів першого освітнього рівня (бакалаврський), спеціальностей «Дошкільна освіта», «Початкова освіта» було проведено лекції з навчальної дисципліни «Педагогіка» в Педагогічному музеї України (викладач: Венгловська О.А., к.пед.н., доцент кафедри педагогіки та психології).
Студенти виявили значний інтерес до вивчення змісту колекцій стародруків, букварів, підручників кінця ХІХ – початку ХХ століть, навчальних приладь, що використовувалися у тогочасних школах на теренах України. Майбутні фахівці із дошкільної та початкової освіти долучилися до історико-педагогічної реконструкції педагогічних явищ і феноменів у процесі аналізу світлин, документів про освіту, першоджерел, що сприяло кращому усвідомленню передумов, виокремленню чинників, тенденцій, що визначали розвиток освіти. Локація музейного середовища сприяла засвоєнню майбутніми педагогами духу епох, що втілений у педагогічній спадщині попередніх періодів. У процесі рефлексії з’ясовано, що така форма проведення навчальних занять виправдала очікування студентів щодо пізнання особливостей становлення та розвитку освітніх систем й педагогічної думки. Перевірити власний рівень засвоєння матеріалу студенти мали можливість упродовж виконання квестових завдань. У підсумку заняття студенти висловили бажання глибше ознайомитися з теоретико-практичною спадщиною українських педагогів-гуманістів ХХ століття та можливістю адаптації їхніх прогресивних ідей у практику сьогодення.