Засідання історико-педагогічних студій

У роботі сесії взяли участь викладачі, студенти ОКР «бакалавр» напрямів підготовки «Дошкільна освіта», «Початкова освіта».

DSCN1316

Виразною тенденцією сьогодення є звернення педагогічної спільноти до нового прочитання спадщини педагогів минулого. Педагогічна думка України кінця XIX – початку ХХ століть формувалась у процесі активної діяльності талановитих педагогів. Почесне місце в плеяді видатних діячів у царині освіти України цієї доби посів Борис Дмитрович Грінченко. Він став справжнім велетнем національної освіти. Усі свої сили віддав розвитку педагогіки, народної школи, розробці змісту, форм навчання та виховання дітей на українському ґрунті.
DSCN1248З вітальним словом до учасників історико-педагогічних студій звернувся директор Педагогічного музею України Міхно Олександр Петрович. Учасники історико-педагогічних студій презентували наукові доробки, що розкривають внесок Бориса Дмитровича Грінченка у розвиток ідей та змісту національної освіти.

DSCN1300
Студійці ознайомили присутніх з міркуваннями педагога щодо морально-духовного розвитку особистості, вихованням громадянських почуттів учнів, внеском Бориса Грінченка у підручникотворення. Студенти та викладачі кафедри презентували перспективні шляхи адаптації ідей Бориса Грінченка в сучасний освітній простір.

DSCN1334
 Студентка ІІІ курсу напряму підготовки «Початкова освіта» Берізко Марічка презентувала авторський вірш
«Борис Грінченко»:

Ти був усім для нашої країни
Великим серцем сильного добра,
Що поставало феніксом з руїни
Численним болем дотику пера.

Такої мужньо-сильної людини
Не відшукати на сторінках книг,
Щоб з власних слів заради України
Зреклася мрій по-справжньому ясних.

Повинність, праця, відданість роботі
Були для тебе більш ніж головним
Як прояв долі ввічнений в скорботі,
Де розум залишився вольовим.

DSCN1296Та недаремно, знаєш, недаремно
Уся ця праця стала для людей,
І для дітей, яким завжди приємно
Розкрити зміст незвіданих речей.

Словник в чотири томи із душею,

Яку у кожне слово ти поклав,
Не розділив червоною межею
Усе в що вірив, і усе, що знав.

DSCN1261

Тобі, Грінченку, дякувати будем

Допоки світло живить темноту
Ми пам'ятаєм все, ми не забудем,

Й твої слова візьмемо за мету!

Марічка Берізко
ПОб-2-12-4.0д