Засідання історико-педагогічних студій на базі Педагогічного музею України

09.23.201423  вересня 2014 року

23 вересня 2014 року відбулось засідання історико-педагогічних студій на базі Педагогічного музею України (керівники: О.А. Венгловська, канд. педагог. наук, ст. викладач, А.Д. Січкар, ст. викладач).
Студійці (М. Берізко, Б. Герасименко, В. Гурська, І. Загороднюк, І. Козакова, А. Колчіна, Н. Сидоренко, В. Чикур, А.Мотузна, К. Сізоненко)  взяли участь у відкритті виставки "В. Сухомлинський захищає дисертацію", яка відбулись за сприяння Національної академії педагогічних наук України в експозиційному залі Педагогічного музею України.
У перебігу виставки було висвітлено процес захисту Василем Сухомлинським дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук та етапи підготовки до захисту докторської дисертації.
Учасники виставки мали можливість ознайомитись із матеріалами з особистого архіву педагога. З великої кількості запропонованих матеріалів значний інтерес у студійців викликали автореферат дисертації «Директор школи – керівник навчально-виховної роботи», наукові публікації за темою дисертації, прижиттєві книжкові видання та фотографії Василя Олександровича.
Своїми спогадами про особливості підготовки та захисту кандидатської дисертації Василем Олександровичем з учасниками виставки поділилась Ольга Василівна Сухомлинська, академік-секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, академік НАПН України, доктор педагогічних наук, професор. Присутні висловили свої думки щодо своєчасності та практичної значущості піднятих проблем у перебігу виставки.
Ліричною окрасою заходу став авторський вірш «Посвята В. Сухомлинському» у виконанні Берізко Марічки, студентки ІІІ курсу напряму підготовки «Початкова освіта».