«Творчість Софії Русової – погляд крізь призму часу»

03.17.201617 березня 2016 року

Завантажити сторінку у pdf форматі

Програма заходу

17 березня 2016 року в Педагогічному інституті відбулось засідання наукової сесії історико-педагогічних студій з теми: «Творчість Софії Русової – погляд крізь призму часу» (Модератори: Г.І. Іванюк, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки та психології; О.А. Венгловська кандидат педагогічних наук, доцент кафедри).

У роботі студій взяли участь студенти І, IV курсів, магістранти напрямів підготовки «Початкова освіта», «Дошкільна освіта», професори, доценти кафедри педагогіки та психології, І.О. Газіна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики дошкільної та початкової освіти Камянець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, член експертної комісії з проведення акредитаційної експертизи з напряму підготовки «Дошкільна освіта».

Студійці презентували результати історико-педагогічних пошуків невідомих сторінок із життя та діяльності Софії Русової (кінець ХІХ – 20-ті рр. ХХ століття). Пошукові проекти підготовлено за матеріалами із фонду Софії Русової (№ 3889), що зберігаються в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України.

Ліричним доповненням став авторський вірш студійки, студентки ІV курсу напряму підготовки «Початкова освіта» Марічки Берізко

«Присвята Софії Русовій».

Та що то, жінка, ніжна і тендітна,

А у собі тримає цілий світ

До нього щиро вірна і привітна,

А він завжди віддячує у слід.

За те, що може «рухати» душею,

Зуміти в ній відкрити почуття,

Не відділити вічною межею

З дитячих уст, промовлені слова.

Найвища цінність завше є Людина

І Україна в серці, як тепло,

Щоб з ним росла освічена дитина,

Поширюючи з волею добро.

В Софії мудрість, в ній велика сила,

Що піднімає розум до небес,

З її учінь народжуються крила

У тих, хто хоче бачити прогрес.

Марічка Берізко

Бажаємо усім учасникам історико-педагогічних студій подальших наукових звершень!