ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «РОЗВИТОК ОСВІТИ В ДОБУ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (1917–1921)»

05 17 2017 seminar 117 травня 2017 року

17 травня 2017 року у рамках Фестивалю науки та до 100-річчя Української революції (1917–1921) у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В.О. Сухомлинського відбувся всеукраїнський науково-практичний семінар «Розвиток освіти в добу Української революції (1917–1921)» (Модератор: О.В. Сухомлинська, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, головний науковий співробітник відділу історії освіти ДНПБ України імені В.О. Сухомлинського).

До організаційного комітету семінару увійшла завідувач кафедри педагогіки та психології Київського університету імені Бориса Грінченка Іванюк Г.І., доктор педагогічних наук, професор.

Провідні українські вчені презентували різні аспекти розвитку освіти в історико-педагогічному вимірі. Зокрема дискутувалися питання розроблення нормативно-правового забезпечення функціонування нової школи в добу Української революції, стратегій, напрямів реформування освіти в окреслений період, діяльності видатних освітян цієї доби, особливостей вивчення освіти доби Української революції у змісті сучасної фахової підготовки, шляхів адаптації здобутків цієї доби у розбудову сучасної української школи. У роботі семінару взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки та психології – фахівці з проблеми дослідження (Іванюк Г.І., доктор педагогічних наук, професор, Антипін Є.Б., кандидат педагогічних наук, Венгловська О.А., кандидат педагогічних наук, Січкар А.Д., кандидат педагогічних наук) та студенти (Потапенко Є., Ткач М., магістрантки спеціальності «Дошкільна освіта», магістранти спеціальності «Початкова освіта»).

Учасники семінару ознайомилися із архівними матеріалами тематичної виставки «Українська книга 1917–1921рр.», що експонується у Педагогічному музеї України. Окрім того учасники наукового зібрання відвідали Музей Української революції 1917–1921 рр. Він розташований в Київському міському будинку вчителя, в якому у часи Української революції перебувала Українська Центральна Рада. Експозиції музею розкривають зміст подій, що відбувалися у період українського державотворення 1917–1921 рр.