Педагогічні читання до 160-річчя з дня народження Т.Г.Лубенця

   Трансформаційні процеси, що відбуваються в сучасному освітньому просторі України зумовлюють звернення до педагогічної та просвітницької діяльності вітчизняних педагогів, діяльність яких припадає на кінець ХІХ – початок ХХ століття. Почесне місце в пантеоні видатних діячів цього перероду займає учитель, директор школи, фахівець із теорії та методики початкового навчання, дошкільного виховання й освіти дорослих Тимофій Григорович Лубенець. Студіювання аксіологічних, гуманістичних, демократичних, дитиноцентричних концептів педагога створюють підґрунтя для розвою особистісних сенсів у вихованні підростаючого покоління. Суголосним цим завданням є педагогічні читання «УРОКИ НАРОДНОГО ВЧИТЕЛЯ Т.Г. ЛУБЕНЦЯ», що відбулись 19 лютого 2015 року в Предславенській гімназії No 56 Печерського району м. Києва і були приурочені до 160-річниці з дня народження українського педагога.

     У педагогічних читаннях взяли участь спеціалісти районного управління освіти Печерської районної в м. Києві державної адміністрації –І.Г. Єрмаков, кандидат історичних наук, професорсько-викладацький склад кафедри педагогіки і психології (Г.І. Іванюк, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри, О.А. Венгловська, кандидат педагогічних, наук, ст. викладач, В.І.Дем’яненко, ст. викладач, Є.Б. Антипін, викладач), педагогічний колектив та учні Предславенської гімназії No 56, наукові співробітники Педагогічного музею України.

  У наукових доповідях актуалізувалися питання внеску Тимофія Лубенця у розвій національної системи освіти, пропонувалися шляхи адаптації ідей педагога у практику сучасних загальноосвітніх навчальних закладів. Учасники заходу мали можливість ознайомитися із комплексами матеріалів (справа Т. Лубенця), що зберігаються у фондах архіву Педагогічного музею України, а також побачити творчі виступи учнів гімназії No 56, у якій свого часу викладав Тимофій Лубенець.

Програма читань...

Гімназисти
Гімназисти
Директор гімназії
Директор гімназії
Єрмаков І.Г.
Єрмаков І.Г.
Венгловська О.А.
Венгловська О.А.
Антипін Є.Б.
Антипін Є.Б.

Факультет у соціальних мережах