Гостьова лекція Тетяни Гурковської «Психолого-педагогічний супровід дітей раннього віку»

відкр.лекція Гурковська Т.Л. 1 1 27 квітня 2023 року

27 квітня 2023 р., на запрошення кафедри дошкільної освіти, Тетяною Гурковською, головою осередку ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» м. Києва, психологом-консультантом, стейкхолдером кафедри, проведено гостьову лекцію  для студентів першого (бакалаврського), другого (магістерського) і третього (аспірантського) рівнів вищої освіти, педагогів-практиків ЗДО та науково-педагогічних працівників ЗВО.

Тема лекція – актуальна як для науковців, так і практиків: «ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СУПРОВІД ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ». У вітчизняному дошкіллі небагато фахівців, які предметно й глибоко досліджують феномен дітей раннього віку. Тетяна Леонідівна – одна із таких професіоналів.

Основні аспекти, на яких зупинилася лекторка:

• Закономірності розвитку дітей раннього віку.
  • Критерії вікової періодизації.
  • Розвиток сприймання.
  • Спільна діяльність дорослого і спілкування дорослого та дитини – рушійна сила розвитку малюка.
  • Складники особистісного зростання малюка тощо.

Учасники поставили низку запитань з проблеми взаємодії з дітьми раннього віку, обмінялись власними розмислами й досвідом.

Завідувачка кафедри дошкільної освіти Олена Половіна проанонсувала проведення кафедрою конференції з теми «Феномен раннього дитинства: виклики, витоки, виміри» в листопаді 2023 р.  і запросила всіх продовжити предметну розмову в рамках означеного заходу.

відк.лекц Гурковська Т.Л. 2