До дня захисту дітей

06 06 Z

На запрошення Ірпінської міської ради та волонтерського руху Києва, представники кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту (Олена Половіна, Юрій Савченко, Інна Кондратець, Тетяна Шинкар) взяли активну участь у святі до Дня захисту дітей, що відбувся в м. Ірпені 4 червня 2022 року – у день вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф.

Було проведено майстер-класи для дітей з артпрактики «Малювання кульками» (технологія образотворення – авторка Олена Половіна); техніки «Копійки з фольги», «Складемо казку», «Музичні діалоги» та «Дивовижний оркестр».

Варто зазначити психолого-педагогічне спрямування майстер-класів:

- батьки отримали поради й рекомендації стосовно мистецького аспекту в площині розвитку їхніх дітей («спробуйте малювати так!», «даруйте свободу дітям в експериментуванні фарбами!», «для малювання необов’язково мати пензлик, творчість дитини розвивається, коли долаються стереотипи»;

- дітям запропоновано рефлексійну вправу «Що купиш за зроблену копійку собі, татові/мамі, усім дітям, що знаходяться на святі в парку?»

Спільні враження від поїздки:

1) ті, хто руйнує, ніколи не будуть переможцями (емоційний відгук на споглядання зруйнованих житлових будинків Гостомеля та Ірпеня, простріляних парканів і знищеного загальновідомого ірпінського мосту, під яким ховались люди від ракет);

2) діти завжди залишаються дітьми в будь-який час: їм цікаво грати на музичних інструментах, експериментувати з фарбами, отримувати в подарунок солодощі й теплі слова похвали;

3) маємо ще багато працювати з батьками, а саме:

- з їхньою гіперопікою власних дітей;

- акцентуацією на дрібну моторику дитячих рук (простий рух перемішування фарб викликав у малюків певні труднощі);

- фокусом уваги на мовленнєве спілкування зі своїми дітьми

Дякуємо всім, хто причетний до ініціації поїздки та створення організаційних умов для транспортного й контентного розв’язання!

Дуже значимим було відчути командний дух; причетність до важливої справи обдарування кожного малюка на святі теплом, увагою й сердечністю.

Віримо в силу любові!

Усе буде Україна!