o.venhlovska@kubg.edu.ua

Венгловська Олена Анатоліївна

ВАСИЛЬ СУХОМЛИНСЬКИЙ ПРО МІСІЮ ПЕДАГОГА В УМОВАХ ОСВІТНІХ ТА СУСПІЛЬНИХ ЗМІН

03 10 2023 1  03 жовтня 2023 року

«Учительська професія – це людинознавство, постійне проникнення в

складний духовний світ людини, яке ніколи не припиняється»

(Василь Сухомлинський)

Цьогоріч уся педагогічна спільнота відзначала 105-у річницю від дня народження Василя Сухомлинського. Не залишилися осторонь цієї події і студенти Факультету педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка спеціальності 012 Дошкільна освіта, які впродовж вивчення педагогічних дисциплін студіюють ідеї видатного педагога щодо місії вчителя, вихователя в умовах освітніх і суспільних змін. Саме цей аспект творчості Василя Сухомлинського став предметом для обговорення під час засідання історико-педагогічних студій, що відбулось 03 жовтня 2023 року на базі Центру самопізнання і саморозвитку.

У перебігу засідання майбутні вихователі презентували результати власних пошуків, встановлювали суголосність місії педагога, яку визначав Василь Сухомлинський, з тією, яка покладається на сучасних вихователів та вчителів, характеризували особистісні та професійні якості педагогів, що є значущими для реалізації ними місії, що полягає у створенні умов для розвитку здібностей, талантів, можливостей кожної дитини, збереженні її самобутності.

Під час дискусії з’ясували, що не втрачають своєї актуальності ідеї Василя Олександровича щодо формування здатності та готовності педагогів реагувати на виклики, що зумовлені суспільними трансформаціями, бути емоційно стійкими, гнучкими, мобільними щодо розв’язання завдань, які виникають під час професійної діяльності, застосовувати творчий підхід в організації освітнього процесу, впроваджувати у роботу педагогічні інновації, а головне – це любити дітей, вивчати їхні  здібності, інтереси, потреби, адже, як стверджував педагог у праці «Серце віддаю дітям»: «Без постійного духовного спілкування вчителя і дитини, без взаємного проникнення в світ думок, почуттів, переживань немислима емоційна культура».

Студійці долучилися до проєктування шляхів адаптації ідей педагога у практику закладів дошкільної освіти.

Модератори викладачі кафедри освітології та психолого-педагогічних наук:

Олена ВЕНГЛОВСЬКА, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри

Валентина ДЕМ’ЯНЕНКО, викладач кафедри

03 10 2023 3