Виїзне заняття до Національного музею народної архітектури та побуту

 2 21.04.25 21 квітня 2025 року

  21 квітня 2025 року викладачами кафедри початкової освіти для студентів спеціальності 013 Початкова освіта (групи Поб-1-23-4.0д, Поб-2-23-4.0д) Факультету педагогічної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка було проведено виїзне заняття до Національного музею народної архітектури та побуту в межах вивчення дисциплін «Громадянська та історична освіта: Методика навчання освітньої галузі «Громадянська та історична освіта»», «Інформатична та технологічна освіта: Основи STEAM-освіти» з теми «Особливості організації та проведення проєктних занять у початковій школі».

Заняття відбулося на території Національного музею народної архітектури та побуту України – найбільшого скансену в Європі, що зберігає унікальні пам’ятки народної архітектури XVI–XX століть та репрезентує етнографічні особливості різних регіонів України.

Студенти ознайомилися з особливостями організації та проведення проєктних занять у початковій школі. Така форма навчання дозволила інтегрувати теоретичні знання з практикою, розвивати креативне мислення, дослідницькі навички та зануритися у культурно-історичну спадщину України як важливий ресурс для сучасної освіти.

Особливу увагу було приділено дослідницькій складовій заняття:

–  збір та уточнення інформації про особливості архітектури, побуту та традицій українського народу шляхом спостереження за музейними експонатами, опитувань співробітників музею та взаємодії з інтерактивними експозиціями;

–  експериментальна діяльність, пов’язана з практичним застосуванням елементів STEAM-освіти;

–  поетапне виконання дослідницьких завдань проєкту, які передбачали створення власних міні-досліджень або освітніх кейсів, що можуть бути застосовані у початковій школі.

Виїзне заняття стало прикладом ефективного поєднання академічного навчання з інтерактивними освітніми практиками в реальному освітньо-культурному середовищі, сприяючи формуванню в майбутніх учителів початкової школи здатності зберігати та примножувати культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій.

 

Модератори заходу:

Наталія ВИШНІВСЬКА,  кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри початкової освіти Факультету педагогічної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.

Олександра ШКУРЕНКО, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри початкової освіти Факультету педагогічної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.

1 21.04.25

4 21.04.25

5 21.04.25

3 21.04.25

Факультет у соціальних мережах