МАЙСТЕР-КЛАС З ПИСАНКАРСТВА ВІД НАРОДНОЇ МАЙСТРИНІ ТАМАРИ ГЛУШЕНОК

КДО майстер клас 19.04.2024 2 1 19 квітня 2024 року

19 квітня 2024 року на Факультеті педагогічної освіти відбувся майстер-клас з писанкарства для студентів І курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (група ДОб-1-23-4.0д), у межах дисципліни «Мистецьке рукоділля» (ст. викладачі кафедри дошкільної освіти: Олена Літіченко, Юлія Волинець). До заходу доєднались також студенти групи ПОб-1-23-2.0д спеціальності 013 Початкова освіта першого (бакалаврського) рівня вищої (ст. викладачі кафедри початкової освіти: Роксолана Шпіца, Олександра Шкуренко).

Досвідом писанкарства з майбутніми педагогами поділилася відома українська майстриня, членкиня спілки народних майстрів України Тамара ГЛУШЕНОК.  Майстриня розкрила історію виникнення писанки та занурила студентів у традиції українського народного мистецтва; розповіла про особливості виготовлення барв для писанок, про створення інструментів та техніку нанесення візерунків. Жваве обговорення в учасників майстер-класу викликали питання оздоблення писанок у різних регіонах України, значення писанки в українській культурі та народному мистецтві.

З особливим задоволенням усі учасники майстер-класу, напередодні Великодня, опановували уміння створювати ескіз, наносити візерунок і розписувати писанки. Цінним для здобувачів вищої освіти було розширення уявлень про елементи нематеріальної спадщини України, ознайомлення з традиціями і мистецтвом українського народу, набуття практичних навичок створення писанок, формування у майбутніх педагогів художнього сприйняття: відчуття кольору, пропорції, динаміки.

Велика подяка за цікаву і змістовну зустріч шановній українській майстрині -  Тамарі ГЛУШЕНОК!

КДО майстер клас 19.04.2024 4 1

КДО майстер клас 19.04.2024 15 1