Освітологічні дебати «Конкурентоспроможність університетської освіти в умовах кризових трансформацій»

11 04 2024 1  10 квітня 2024 року

10 квітня 2024 року на Факультеті педагогічної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, за ініціативи кафедри освітології та психолого-педагогічних наук, відбулися освітологічні дебати «Конкурентоспроможність університетської освіти в умовах кризових трансформацій» у межах Огнев’юківських читань, присвячених 65-річчю від дня народження ректора Університету Грінченка – Віктора Огнев’юка (1959-2022 р.р.)

У перебігу освітологічних дебатів анонсувалися основні тези зі статті Віктора Олександровича Огнев’юка «Криза – момент істини для конкурентоспроможної університетської освіти». В ході дискусії щодо впливу кризи на якість вищої освіти в Україні з’ясували наступні питання:

• у чому полягає вплив сучасної кризи на конкурентоспроможність університетської освіти? Чи завжди криза (хаос) є деструктивною?
  • хто із суб’єктів ринку освітніх послуг визначає якість університетської освіти та за якими критеріями?
  • у який спосіб рейтинги як інструмент вимірювання якості освіти впливають на конкурентоспроможність університетської освіти в умовах кризових трансформацій?

З вітальним словом до учасників освітологічних дебатів та всіх присутніх звернулась Ольга Котенко, кандидат педагогічних наук, доцент, декан Факультету педагогічної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.

Дебати були представлені двома командами «ЗА» і «ПРОТИ», до складу яких увійшли молоді науковці (викладачі, аспіранти, магістранти) університету. Незалежними експертами були: Світлана Сисоєва, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України, академік-секретар Відділення філософії освіти, загальної та дошкільної педагогіки Національної академії педагогічних наук України; Олена Матвієнко, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки, заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків Педагогічного факультету УДУ імені М.П. Драгоманова; Людмила Хоружа, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри освітології та психолого-педагогічних наук Факультету педагогічної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка; Ольга Виговська, кандидат політичних наук, доцент, завідувач НДЛ інтернаціоналізації вищої освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка; Валерія Смірнова, заступник завідувача НДЛ цифровізації освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.

Модератор заходу – Ольга Мельниченко,  доцент кафедри освітології та психолого-педагогічних наук Факультету педагогічної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, кандидат історичних наук, доцент.

Дякуємо учасникам освітологічних дебатів за інформативні та аргументовані доповіді й обговорення, спрямовані на конструктивні й плідні результати! Бажаємо втілень професійних і наукових ідей та нових звершень!