Розширене засідання Ради випускників Факультету педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка

Рада випускників 1  02 листопада 2023 року

2 листопада 2023 року відбулося Розширене засідання Ради випускників  Факультету педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка в онлайн форматі. Окрім членів Ради випускників на засіданні були присутні:

Ольга Котенко, декан Факультету педагогічної освіти;

Леся Куземко, заступник декана Факультету педагогічної освіти з науково-методичної та навчальної роботи;

гаранти освітньо-професійних програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти на Факультеті педагогічної освіти:

• Геннадій Бондаренко, канд.пед.наук, завідувач кафедри початкової освіти (гарант ОПП 013.00.01 Початкова освіта для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти);
  • Марія Братко, доктор пед.наук, професор кафедри освітології та психолого-педагогічних наук (гарант ОПП 011.00.02 Корпоративна освіта та розвиток персоналу для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти);
  • Вікторія Желанова, доктор пед.наук, професор кафедри освітології та психолого-педагогічних наук (гарант ОПП 00.03 Освітній дизайн і коучинг в освіті дорослих для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти);
  • Ганна Іванюк, доктор пед.наук, професор кафедри освітології та психолого-педагогічних наук (гарант ОПП 011.00.01 Педагогіка середньої освіти для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти);
  • Людмила Козак, доктор пед.наук. професор кафедри дошкільної освіти (гарант ОПП 012.00.01 Дошкільна освіта для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти);
  • Тетяна Мієр, доктор педагогічних наук, професор кафедри початкової освіти (гарант ОПП 013.00.01 Початкова освіта для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти);
  • Олена Половіна, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри дошкільної освіти (гарант ОПП 012.00.01 Дошкільна освіта для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти).

У перебігу зустрічі гаранти ОПП ознайомили присутніх зі змістом та актуальними змінами в освітньо-професійних програмах для здобувачів вищої освіти Факультету педагогічної освіти; повідомили про інноваційні технології та підходи до викладання за освітніми компонентами.

Члени ради випускників ФПО активно долучилися до обговорення перспектив розвитку освітньо-професійних програм, їх відповідності сучасним тенденціям ринку праці. Від випускників звучали позитивні відгуки про напрацьований досвід Факультету в реалізації практико орієнтованого й інтегрованого навчання, застосування проєктів в освітньому процесі, що є надзвичайно актуальним для сучасного випускника. Ними запропоновані конструктивні пропозиції щодо оновлення змісту освітніх компонентів, зокрема необхідності введення тем з вивчення можливостей застосування штучного інтелекту в підготовці педагогів до занять та в роботі з учнями. Звучали пропозиції щодо розширення переліку вибіркових дисциплін для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти, зміст яких буде спрямований на формування професійних компетентностей педагогів щодо налагодження партнерської взаємодії з батьками та благодійними організаціями, управління та фінансування закладів освіти як державної так приватної форм власності.

В процесі обговорення відбулася жвава дискусія про важливу проблему освіти сьогодення - як навчити педагогів вимірювати та долати освітні втрати; що потрібно знати вчителю, щоб долучатися до державних і міжнародних освітніх проєктів тощо.

У підсумку варто зазначити про надзвичайну продуктивність проведеної зустрічі, яка надихає на пошук нових ідей і реалізацію творчий задумів з метою удосконалення якості професійної підготовки освітян нової генерації.

Дякуємо учасникам за конструктив. До нових цікавих і плідних зустрічей.

Рада випускників 3

Рада випускників 4