Звіт про результати фахового (закордонного) стажування старшого викладача кафедри іноземних мов і методик їх навчання на тему «Ефективне навчання майбутніх учителів у кризовій ситуації».

IMG 20230924 123529 791 17.10.2023 року

17.10.2023 р. відбувся звіт на Вченій раді Факультету педагогічної освіти за результатами фахового стажування Руднік Юлії Вікторівни, старшого викладача кафедри іноземних мов і методик їх навчання на тему «Ефективне навчання майбутніх учителів у кризовій ситуації». Фахове стажування проходило на базі Педагогічного факультету Університету імені Т.Ґ. Масарика в м. Брно (Чеська Республіка) з 18 по 22 вересня 2023 р. у межах проєкту «Посилення можливостей вищих закладів освіти педагогічного спрямування в Україні», який фінансово підтримала Чеська агенція розвитку.

Завдання на період відрядження передбачали ознайомлення з науково-педагогічною діяльністю Університету імені Т.Ґ.Масарика; ознайомлення з науково-педагогічною та навчально-методичною діяльністю Педагогічного факультету Університету імені Т.Ґ. Масарика; вивчення чеського досвіду організації підготовки педагога дошкільної, початкової та середньої освіти; вивчення можливостей міжнародного співробітництва та підвищення ефективності професійної підготовки педагога з метою подальшої підтримки в умовах післявоєнної відбудови України та представлення українського досвіду підготовки педагога.

Програма фахового стажування передбачала прослуховування серії лекцій присвячених різним трендам в педагогічній освіті в Чеській Республіці, зокрема ключовими аспектами, які було виокремлено в її межах були інклюзія, добробут, кар’єрне консультування та стратегія публікацій в імпактових журналах. До того ж було відвідано заклад освіти (велику міську школу – середню школу на площі Горацького) та Кар’єрний центр Університету імені Т.Ґ. Масарика в м. Брно.

В обговоренні звіту взяли участь декан Факультету педагогічної освіти Ольга Котенко, заступник декана Факультету педагогічної освіти з науково-методичної та навчальної роботи Леся Куземко, завідувач кафедри іноземних мов і методик їх навчання Наталія Кошарна, завідувач кафедри освітології та психолого-педагогічних наук Людмила Хоружа, завідувач кафедри дошкільної освіти Олена Половіна, професор кафедри освітології та психолого-педагогічних наук Вікторія Желанова.

Звіт про проходження фахового стажування Ю. Руднік був схвалений одноголосно.

On October 17, 2023, a report was held at the Academic Council of the Faculty of Pedagogical Education on the results of the professional training of Yuliia Rudnik, a senior lecturer at the Foreign Languages and Methodology Department on the topic "Effective Training of Future Teachers in a Crisis" within the framework of the project "Strengthening the Capabilities of Pedagogical Universities in Ukraine", which was financially supported by the Czech Development Agency. The professional training was based on the Faculty of Education of the Masaryk University in the city of Brno (Czech Republic) from September 18 to September 22, 2023.

Among the tasks of professional training was the familiarization with the scientific and pedagogical activities of Masaryk University; familiarization with the scientific-pedagogical and educational-methodical activities of the Faculty of Education of Masaryk University; study of the Czech experience of the organization of teacher training for preschool, primary and secondary education; studying the possibilities of international cooperation and improving the effectiveness of professional teacher training for further support in the post-war reconstruction of Ukraine and presenting the Ukrainian experience of teacher training.

The professional training program involved listening to a series of lectures devoted to various trends in teacher training in the Czech Republic, in particular, the key aspects that were highlighted within the topic were inclusion, well-being, career counseling, and the strategy of publications in impact journals. In addition, we visited an educational institution (a large city school - a secondary school on Horacesky Square) and the Career Center of Masaryk University.

The dean of the Faculty of Pedagogical Education Olga Kotenko, the deputy dean of the Faculty of Pedagogical Education for Scientific-methodical and Educational Work Lesiia Kuzemko, the head of the Foreign Languages and Methodology Department Natalia Kosharna, the head of the Department of Education and Psychological and Pedagogical Sciences Lyudmila Horuzha, the head of the Department of Preschool Education Olena Polovina, the professor of the Department of Education and Psychological and Pedagogical Sciences Viktoriia Zhelanova took part in the discussion of the report.

The report on professional training of Yuliia Rudnik was approved unanimously.

20230918 141210

photo 2023 10 18 11 21 37