Презентація перспективного проєкту «Травма-інформоване навчання студентів: інноваційно-педагогічні практики, супровід, підтримка».

Головна 03 жовтня 2023 року

3 жовтня 2023 року на Факультеті педагогічної освіти відбулася презентація перспективного проєкту «Травма-інформоване навчання студентів: інноваційно-педагогічні практики, супровід, підтримка». (Students’ trauma-informed education: innovative and pedagogical practices, support) (TIED), що буде реалізовано у структурному підрозділі Університету в період 2023-2027рр. Учасниками заходу стали науково-педагогічні працівники Факультету.

Мету, перспективи реалізації, першочергові завдання Проєкту представила декан Факультету Ольга КОТЕНКО. Проєкт спрямований на створення безпечного та сприятливого середовища, в якому при організації освітнього процесу враховано травматичний досвід студентів (наслідки війни, особисті психологічні травми тощо) і забезпечено якісне функціонування системи організаційних і дидактичних заходів, спрямованих на реалізацію змісту професійної підготовки та подолання освітніх втрат через застосування травма-інформованих стратегій.

У перспективі Проєкт дасть можливість підвищити ефективність освітнього процесу через створення сприятливого травма-інформованого середовища Факультету; підвищити якісні показники академічної успішності здобувачів вищої освіти; знизити відсоток студентів, які відраховуються на Факультеті через проблеми пост-травматичного характеру; розвинути культуру створення безпечного середовища; знизити ризики ретравматизації учасників освітнього процесу; підготувати студентів до майбутньої професії педагога як агентів змін, а також тих, хто впроваджуватиме травма-інформований підхід в освітній процес  ЗВО.

Незабаром на викладачів Факультету чекає серія тренінгових занять із застосування травма-інформованого підходу в організації освітнього процесу.