Гостьова лекція Тетяни Гурковської «Супровід дітей дошкільного віку під час війни та в повоєнний час»

012 КДО Гурковська 03.04.2023 слайд 1 03 квітня 2023 року

03 квітня 2023 року  відбулася гостьова лекція Тетяни Леонідівни Гурковської стейкхолдера кафедри дошкільної освіти, голови осередку ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» м. Києва, психолога-консультанта. До лекції «Супровід дітей дошкільного віку під час війни та в повоєнний час» долучилися студенти 1-5 курсів спеціальності 012 Дошкільна освіта денної та заочної форм навчання, науково-педагогічні працівники кафедри дошкільної освіти, директори і вихователі закладів дошкільної освіти України  –  усього 138 учасників.

Під час зустрічі Тетяна Леонідівна висвітлила авторську позицію та мотивувала учасників поміркувати над важливими для педагогів питаннями підтримки дітей і турботи про себе у травма-інформованому освітньому середовищі; акцентувала увагу на формуванні стійкості дорослого, який вміє залишатися в ресурсі, керувати власними емоціями й створювати простір взаємодії та розвитку вихованців. Лекторка наголосила на особливій чутливості дітей раннього і дошкільного віку до настроїв, стану педагога, а також важливості трансляції спокійної та впевненої поведінки дорослих задля безпеки дитини. Лекція викликала жваве обговорення та значну кількість запитань у студентів і долучених гостей, оскільки ця тема близька кожному громадянину нашої країни, а особливо майбутнім вихователям, які мають у першу чергу сформувати власний алгоритм підтримки сил і життєстійкості в умовах війни для створення умов безпеки і підтримки своїм вихованцям.

012 КДО Гурковська 03.04.2023 слайд 2.pdf

012 КДО Гурковська 03.04.2023 слайд 4 2