Колаж 25 11 14-18 листопада 2022 року

14 листопада 2022 року за ініціативи кафедри освітології та психолого-педагогічних наук Факультету педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка розпочала свою роботу щорічна VІІ Міжнародна Грінченківська наукова школа для докторантів, аспірантів і молодих науковців у галузі знань 01 «Освіта / Педагогіка», спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки».

Протягом п’яти днів учасники школи працювали в системі онлайн-конференцій і вебінарів  Zoom. Перший день – Дослідницький – модерувала Вікторія Желанова, доктор педагогічних наук, професор. Спікерами дня були: Наталія Мазур, доцент кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки ім. професора Володимира Бурячка Факультету інформаційних технологій та математики, Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент (лекція: «Цифрові інструменти підготовки дисертаційного дослідження»); Світлана Чуканова, завідувач сектора Наукової бібліотеки, координатор Американської бібліотеки імені Віктора Китастого Національного університету «Києво-Могилянська академія», кандидат педагогічних наук (лекція: «Управління даними досліджень в контексті Відкритої науки»).

Модератор другого дня – Академічного – Людмила Хоружа, завідувач кафедри освітології та психолого-педагогічних наук, доктор педагогічних наук, професор, представила спікерів, якими були: Лариса Березівська, директор Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України (лекція «Історія освіти України в структурі професійної підготовки педагога: нові виклики, тенденції, значення і перспективи»); Олена Локшина, завідувач відділення порівняльної педагогіки Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України (лекція «Компаративна складова у змісті дисертаційного дослідження»).

Протягом наступних днів навчання в Грінченківській науковій школі учасники мали можливість взяти участь у IV Міжнародній науковій конференції «Педагогіка у міждисциплінарному вимірі: феномен інноваційності вищої освіти» та україно-польському науковому дискурсі на тему «Педагогічна наука: коли змінюється світ» (модератори дискусійної платформи: Наталія Кошарна (Україна), завідувач кафедри іноземних мов і методик їх навчання Факультету педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент; Магдалена Урлінська-Беренс (Республіка Польща), викладач кафедри геріатрії, геронтології та соціальної роботи факультету педагогіки Єзуїтського університету Ігнація у Кракові, доктор філософії (Ph.D.); Тетяна Головатенко, старший викладач кафедри іноземних мов і методик їх навчання Факультету педагогічної освіти, Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філософії (Ph.D.) (лекція: «Тенденції розвитку педагогічної науки в США».))

Джерелознавчий день (модератор – Інна Леонтьєва, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри освітології та психолого-педагогічних наук) було присвячено оформленню бібліографічних посилань у наукових роботах (лектори:  Тетяна Опришко, директор Бібліотеки Університету, кандидат наук із соціальних комунікацій; Сергій Назаровець, науковий співробітник Бібліотеки Університету, кандидат наук із соціальних комунікацій; Сніжана Гузенко, провідний бібліограф Бібліотеки Університету), а також використанню бібліотечних ресурсів у науково-дослідній діяльності (лектор: Андрій Гуралюк, завідувач сектору ІКТ і наукометрії  Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського НАПН України, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник).

Під час підбиття підсумків учасники та куратори школи поділилися враженнями від навчання, спілкування, співпраці та залишили власні відгуки на дошці спільного користування Padlet.

Дякуємо всім, хто долучився до роботи VІІ Міжнародної Грінченківської наукової школи для докторантів, аспірантів і молодих науковців і допомагав у її щорічній організації! Віримо в ЗСУ й маємо надію на подальші зустрічі!