Гостьова лекція «Академічна культура дослідника в освітньому процесі як складова національної безпеки»

Слайд 1 25 24 листопада 2021 року

English version

24 листопада 2021 року для здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти ОПП 013 Початкова освіта Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка відбулася гостьова онлайн-лекція з теми «Академічна культура дослідника в освітньому процесі як складова національної безпеки».

Гостьовими лекторами були: Семеног Олена Миколаївна – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка;  Вовк  Мирослава Петрівна – доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу змісту і технологій педагогічної освіти  Інституту педагогічної освіти  і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України; Надутенко Маргарита Володимирівна – кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник відділу лінгвістики українського мовно-інформаційного фонду Національної академії наук України, керівник Загальноукраїнського центру словникарства.

Онлайн-лекцію було присвячено обговоренню питань, які стосувалися:

• огляду національних лінгвістичних ресурсів Українського мовно-інформаційного фонду НАН України як ефективного засобу у формуванні академічної культури дослідника;
  • особливостей авторського текстотворення як складника академічної культури (на прикладі підготовки наукової статті до фахового видання);
  • специфіки культури роботи з науковим текстом;
  • конструктивного діалогу викладачів-дослідників, що ретранслюють цінності академічної доброчесності в освітньому процесі ЗВО.

Лектори спонукали студентів до жвавого обговорення та дискусії, адже порушені питання надзвичайно актуальні для сучасної вищої педагогічної освіти.

Дякуємо  Семеног Олені Миколаївні,  Вовк  Мирославі Петрівні та Надутенко Маргариті  Володимирівні за змістовну і цікаву лекцію, професійне і глибоке висвітлення  проблеми!

Модератори:

Бондаренко Г.Л. – завідувач кафедри початкової освіти Педагогічного інституту;

Сіранчук Н.М. – професор кафедри початкової освіти Педагогічного інституту.

Слайд 2 25

Слайд 3 25