Всеукраїнська науково-практична конференція «Інновації у професійній підготовці педагога в умовах євроінтеграції освітнього процесу: погляд науковців і практиків».

14  15 травня 2019 року

English version

15 травня 2019 року  з нагоди проведення тижня науки в Київському університеті імені Бориса Грінченка та в рамках виконання наукової теми Педагогічного інституту відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «ІННОВАЦІЇ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ ПЕДАГОГА В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ: ПОГЛЯД НАУКОВЦІВ І ПРАКТИКІВ».

Конференція мала на меті виявлення та обговорення очікувань роботодавців щодо змісту підготовки майбутніх педагогів та їх узгодження з інноваційними пошуками науковців щодо підвищення ефективності професіоналізації вищезазначених майбутніх фахівців в умовах євроінтеграції.

У роботі конференції взяли участь науковці провідних закладів вищої освіти, а саме: Київського університету імені Бориса Грінченка, Інституту педагогіки НАПН України, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет», Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Навчально-наукового інституту педагогіки і психології ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», ДВНЗ «Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди», КЗ «Житомирський ОІППО» ЖОР, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Школи англійської мови Oxford Class та практикизавідувачі закладів дошкільної освіти та директори закладів загальної середньої освіти міста Києва та Київської області. Активну участь у роботі конференції взяли студенти-магістранти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка .

З вітальним словом до учасників конференції звернулась Наталія Миколаївна Віннікова, проректор з наукової роботи Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філологічних наук, доцент.

Учасникам конференції була запропоновано лінійку майстер-класів, де було представлено інноваційні технології, які впроваджуються у Педагогічному інституті у підготовці майбутніх вихователів дітей дошкільного віку та вчителів початкової школи за результатами вивченого європейського досвіду:

• Технологія «Self-book» в особистісно-професійному розвитку педагога (модератори: Венгловська О.А., доцент кафедри педагогіки та психології; Куземко Л.В. доцент кафедри педагогіки та психології; Новик І.М., старший викладач кафедри педагогіки та психології);
  • How to pull the trigger of communication in your English lesson (модератор: Головатенко Т.Ю, викладач кафедри іноземних мов і методик їх навчання);
  • Три кроки ефективної інтеграції в освітньому процесі: педагогічні лайфхаки (модератори: Половіна О.А., доцент кафедри дошкільної освіти; Кондратець І.В., старший викладач кафедри дошкільної освіти; Волинець Ю.О., старший викладач кафедри дошкільної освіти);
  • Педагогічний інструментарій вчителя початкової школи в епоху діджиталізації (Вишнівська Н.В., старший викладач кафедри початкової освіти; Шкуренко О.В., старший викладач кафедри початкової освіти);
  • Навчальна інфографіка у професійній підготовці педагога (модератор: Лєонтьєва І.В., доцент кафедри теорії та історії педагогіки).

По завершенню майстер-класів відбулось обговорення у форматі відкритої дискусії, в якій взяли участь спікери: Ганна Володимирівна Бєлєнька, завідувач кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор; Геннадій Леонідович Бондаренко, завідувач кафедри початкової освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент; Наталія Григорівна Кучміна, директор ЗДО № 270 міста Києва; Зоя В’ячеславівна Литвин, засновниця громадської спілки «Освіторія», Новопечерської школи та премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine; Олена Оксентівна Музика, доцент кафедри педагогіки та психології Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат психологічних наук, доцент; Олександр Сергійович Семенов, доцент кафедри педагогіки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк), доктор педагогічних наук, доцент; Катерина Володимирівна Сізоненко, заступник директора з навчально-виховної роботи ПЗНЗ І ступеня «Академія сучасної освіти» з поглибленим вивченням іноземних мов (м. Київ).

У підсумку учасники конференції зазначили виключну актуальність піднятих на конференції проблем і необхідність проведення ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інновації у професійній підготовці педагога в умовах євроінтеграції освітнього процесу: погляд науковців і практиків» задля моніторингу висунутих ідей в практику вищої освіти.

Координатори конференції: Котенко Ольга Володимирівна, директор Педагогічного інституту, кандидат педагогічних наук, доцент; Паламар Світлана Павлівна, заступник директора Педагогічного інституту з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник.