Mіський науково-практичний семінар «Наступність дошкільної і початкової освіти – актуальна проблема сучасності»

04.20.201520 квітня 2015 року

20 квітня 2015 року у Київському міському Будинку учителя відбувся науково-практичний семінар «Наступність дошкільної і початкової освіти – актуальна проблема сучасності», який проведено в рамках тижня кафедри початкової освіти та методик природничо-математичних дисциплін і  кафедри дошкільної освіти. В роботі семінару взяли участь провідні вчені галузі Інституту проблем виховання НАПН України, Інституту гігієни та медичної екології ім. О. М. Марзєєва НАМН України, Національного університету імені Івана Огієнка, Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, Богуславського гуманітарного коледжу імені І. С. Нечуя-Левицького, методисти, вихователі дошкільних начальних закладів м. Києва, учителі, заступники директорів з початкової освіти загальноосвітніх навчальних закладів, СШ І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови №165 м. Києва, школи-дитячого садка І ступеня «Стежина» м. Києва, головний редактор журналів «Практичний психолог: Дитячий садок», «Практичний психолог: Школа», шеф-редактор методичних видань напряму «МЦФЕР: Освіта» Цифрового видавництва МЦФЕР, студенти спеціальностей «Початкова освіта», «Дошкільна освіта» Педагогічного інституту та Університетського коледжу Київського університету імені Бориса Грінченка.

Почесним гостем круглого столу став Дмитро Чубій, керівник відділу туризму Парку «Київська Русь». У своєму виступі гість проілюстрував відеоматеріалами виховний потенціал Парку «Київська Русь» щодо формування духовних цінностей дітей та молоді, які спрямовані на становлення етнічної спільності, розвиток історичної пам’яті народу.

Модераторами заходу були: Катерина Іванівна Волинець, завідувач кафедри початкової освіти та методик природничо-математичних дисциплін, кандидат педагогічних наук, доцент; Олена Анатоліївна Половіна, завідувач кафедри дошкільної освіти. Відкрив семінар з вітальним словом Віктор Іванович Юрченко, директор Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат психологічних наук, доцент.

Учасники провели професійну дискусію за наступними напрямами:

–  Наукові підходи до організації дошкільної та початкової освіти;

−  Наступність у змісті дошкільної та початкової освіти;

−  Наступність у формах організації пізнавальної діяльності дітей дошкільної та початкової освіти;

−  Наступність у підготовці майбутніх фахівців дошкільної та початкової освіти;

−  Взаємодія дошкільних закладів та початкової школи.

Кафедри висловлють подяку учасникам заходу та запрошують до нових зустрічей. Слідкуйте за анонсом наступних заходів на нашому сайті.