Круглий стіл, присвячений 140-річчю від дня народження Якова Феофановича Чепіги (Зеленкевича)

04.15.201515 квітня 2015 року

Професорсько-викладацький склад (Н.І. Богданець-Білоскаленко, к.пед.н., доцент кафедри дошкільної освіти, О.А. Венгловська, к. пед. н., ст. викладач кафедри педагогіки і психології) та студенти-магістранти – члени історико-педагогічних студій (М.Свяженіна) Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка взяли участь у роботі круглого столу, присвяченого 140-річчю від дня народження Якова Феофановича Чепіги (Зеленкевича), що відбувся 15 березня 2015 року в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В.О. Сухомлинського (Програма круглого столу...).

У перебігу історико-педагогічної реконструкції діяльності Якова Феофановича Чепіги порушувалися проблеми, що мають істотну значущість і для нашого часу, а саме: образ учителя, дитиноцентризм, ціннісне становлення національно свідомої особистості, підручникотворення, виховання дитини в праці, особливості оцінювання навчальних досягнень учнів тощо. Доповіді дали змогу глибше зрозуміти сутність епох та внесок Якова Чепіги у розвиток педагогіки.

У ході заходу презентовано біобібліографічний покажчик «Яків Феофанович Чепіга (Зеленкевич) – видатний педагог, психолог, громадський діяч» (Серія «Видатні педагоги світу»).