Семінар-практикум «Методична палітра сучасного вихователя»

1к17 березня 2015 року

17 березня 2015 року у Педагогічному інституті відбувся перший захід із серії постійного діючого семінару-практикуму «Методична палітра сучасного вихователя» для вихователів та вихователів-методистів м. Києва за участі провідних вчених галузі. Модераторами заходу були: Наталія ГАВРИШ, головний науковий співробітник лабораторії дошкільного виховання Інституту проблем виховання НАПН України, професор кафедри дошкільної та початкової освіти Луганського національного педагогічного університету імені Т. Шевченка, д-р пед. наук; Ганна БЄЛЄНЬКА, заступник директора з наукової роботи Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, д-р пед. наук, професор кафедри дошкільної освіти; Марина МАШОВЕЦЬ, заступник директора з науково-методичної та навчальної роботи Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, канд. пед. наук, доцент кафедри дошкільної освіти; Наталія САВІНОВА, шеф-редактор методичних видань напряму «МЦФЕР: Освіта» Видавничого дому МЦФЕР; Олеся СКОРИК, головний редактор журналів «Вихователь-методист дошкільного закладу», «Методична скарбничка вихователя».

Під час заходу були розглянуті ключові принципи побудови сучасного освітнього процесу в дошкільному навчальному закладі у вигляді ділової гри «Чому? Чому? Чому?» (модератор: Наталія Гавриш); розглянуті питання щодо використання методу «методичний конструктор» з планування та організації освітнього процесу (модератори: Наталія Гавриш, Наталія Савінова); обговорювалися проблеми з використання елементів інноваційних технологій в освітньому процесі ДНЗ одератори: Наталія Гавриш, Олеся Скорик).

Одним з ключових питань стало визначення ключових підходів щодо інтеграції пізнавальних завдань в освітньо-ігровій взаємодії дітей та вихователя. Був проведений майстер-клас з використання дидактичного комплекту «Дошколярик: кроки зростання» (модератори: Ганна Бєлєнька, Марина Машовець).

Завершенням майстер-класу став метод «відкритого мікрофону» − рефлексія учасників семінару.

Кафедра дошкільної освіти висловлює подяку учасникам заходу та запрошує до нових зустрічей. Слідкуйте за анонсом наступних заходів на нашому сайті.