03.20.2015 218 березня 2015 року

18 березня 2015 року у Педагогічному інституті відбувся Міжнародний науково-методологічний семінар "Малокомплектна школа: сучасні проблеми і шляхи модернізації". У семінарі взяли участь науковці з України, Республіки Казахстан та Республіки Дагестан. Актуальні питання з предметного змісту навчання у малокомплектних школах, експериментальні новаторські системи організації навчального процесу у малокомплектних школах, проблеми підготовки педагогічних кадрів для малокомплектних шкіл у зарубіжних країнах висвітлили фахівці-практики й вчені з ряду зарубіжних ВНЗ та профільних організацій:
- Казахського національного педагогічного університету імені Абая;
- Атирауського державного університету імені Х.Досмухамедова;
- Кизилординській державного університету імені Коркит Ата;
- Державного університету ім. Шакаріма м. Семей;
- Костанайського державного університету імені А.Байтурсинова;
- Актюбінського обласного центру інформаційних технологій;
- Дагестанського державного педагогічного університету;
- Павлодарського державного педагогічного інституту та ін.
      У доповідях українських вчених, представників Педагогічного інституту, значна увага приділялась висвітленню проблем варіативних моделей та перспектив подальшого розвитку малокомплектних шкіл у сучасній Україні, змістовно-технологічному забезпеченню підготовки вчителів й особистісно-професійному зростанню майбутніх вчителів малокомплектної школи, а також ранньому вивченню іноземної мови дітьми  в умовах навчання у малокомплектній школі.
      Зміст заслуханих наукових доповідей було обговорено учасниками семінару у форматі вільної дискусії, під час якої вчені з різних країн обміняли почуттями й враженнями від одержаної інформації, а також обговорили перспективи подальшої наукової співпраці.