Проект "Школа для життя"

03.13.2015

13 березня 2015 р. в Педагогічному інституті за ініціативи Ректора Університету В.О. Огнев’юка відбулося засідання круглого столу, в якому взяли участь науково-педагогічні працівники Університету та вчителі-практики.
Віктором Олександровичем було ініційовано розробку освітнього проекту «Школа для життя», який передбачатиме якісне оновлення змісту, форм та методів навчання дітей у початковій школі. Науково-педагогічними працівниками і освітянами було висловлено низку ідей та пропозицій щодо напрямів реформування початкової освіти на компетентнісних засадах, складовими якої є:

1) Освітня програма і навчальні посібники нового покоління для початкової школи.

2) Освітня програма для напряму підготовки (спеціальності) "Початкова освіта".

3) Програма професійного розвитку вчителя початкової школи (післядипломна педагогічна освіта).

4) Робота вчителя з батьками учнів.

Відбулася плідна дискусія, результатом якої стало рішення розробити комплекс навчальних програм та навчально-методичного забезпечення, спрямованого на оновлення системи початкової освіти, підготовки і підвищення кваліфікації вчителів початкової школи. Для апробації програм вирішено започаткувати експеримент на базі КУ імені Бориса Грінченка та шкіл міста Києва.
До участі у проекті запрошуються науковці і студенти Університету та учителі початкових шкіл міста Києва.