Виховні традиції козацької педагогіки у творчості Т.Г.Шевченка

03.15.201415 березня 2014 року

15 березня в смт Ворзель з нагоди 200-річчя від Дня народження Т.Г.Шевченка відбулися наукові читання з циклу «Сторінками історії Київщини» на тему: «Виховні традиції козацької педагогіки у творчості Т.Г.Шевченка».

У читанні брали участь: Національна спілка краєзнавців України, Музей історії та культури «Уварівський дім», СОГ «Демократична Київщина», Ворзельська селищна Рада, Педагогічний інститут Київського університету імені Бориса Грінченка.

Методист відділу виховних технологій Ульянич А.А. зачитав уривки з поем Т.Шевченка «Гайдамаки», «Сон», зупинився на творах козацької тематики: М.В.Гоголя «Тарас Бульба», О. Апанович «Берестечко», «Історія українського козацтва», а також продемонстрував кілька книг Т.Шевченка: «Поезія»1847, «Щоденник» 1960, «Малі книжки» 1961-1989 рр.

У виступі також прозвучали високопатріотичні вірші студентів Педагогічного інституту :

Синочку мій пишу тобі листа,

Хоча його не можеш прочитати,

У снах я бачу знов твої вуста

І сині –сині очі, як у тата.

Хоча б на мить торкнутися лицем

Зігріти ніжно від зими долоні.

Та кат безжально пронизав свинцем

Не за роками посивіли скроні.

Залита кров’ю каска без жалю

Додолу впала, де сьогодні квіти

Синочку мій, прошу тебе, молю,

Не залишай одну мене в цім світі!

Та він не чув, спокійний і сумний,-

Лежить у даль, як брат на передодні.

Для мене він залишиться святим,

Моїм єдиним у Небесній сотні!

Ніколайчук Аліна

Учасники наукових читань на прикладах життя і творчості видатних постатей України обмінялися досвідом виховання патріотичних почуттів у студентської та учнівської молоді.