11.7 8.20137-8 листопада 2013 р.

7-8 листопада 2013 року у м. Хмельницькому на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії відбулась ХІІ всеукраїнська історико-педагогічна науково-практична конференція «Джерельна та історіографічна основа сучасних історико-педагогічних досліджень» за участю провідних фахівців НАПН України у галузі історії педагогіки.
У роботі науково-практичної конференції взяли участь науково-педагогічні працівники Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка: Г.І. Іванюк, канд. педагог. наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки, О.А. Венгловська, старший викладач кафедри педагогіки, А.Д. Січкар, старший викладач кафедри педагогіки, Є.Б. Антипін, викладач кафедри педагогіки, К.П. Нечипоренко, викладач кафедри початкової освіти та методик гуманітарних дисциплін, Н.І. Богданець-Білоскаленко, канд. педагог. наук, доцент кафедри дошкільної освіти.
У перебігу науково-практичної конференції висвітлювалися актуальні питання сучасних історико-педагогічних досліджень, зокрема історіографії та джерелознавства (О.В. Сухомлинська, академік-секретар відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, дійсний член НАПН України, доктор педагогічних наук, професор), репрезентативності джерельної бази історико-педагогічного дослідження (Л.Ц. Ваховський, директор Інституту історії, міжнародних відносин і соціально-педагогічних наук Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», доктор педагогічних наук, професор), проблем якості сучасного історико-педагогічного дослідження: особливості вивчення джерельної бази (Н.П. Дічек, завідувач лабораторії історії педагогіки Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, професор), методології формування джерельної бази історико-педагогічного дослідження (О.В. Адаменко, декан факультету допрофесійної підготовки Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», доктор педагогічних наук, професор) та ін.
Під час роботи секційних засідань обговорювались питання щодо джерельної основи сучасних історико-педагогічних досліджень: концепції і підходи, джерелознавства як складової історико-педагогічної науки, пропонувалися сучасні підходи до класифікації та систематизації джерельної бази досліджень та історіографії досліджень педагогічних персоналій.
Учасники науково-практичної конференції взяли участь у відкритті пам'ятника першому ректору Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, кандидату педагогічних наук, доценту М.М. Дарманському.
Квінтесенцією роботи історико-педагогічної науково-практичної конференції став майстер-клас, проведений академіком-секретарем відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, дійсним членом НАПН України, доктором педагогічних наук, професором Ольгою Василівною Сухомлинською.