Тематична виставка «Фортеці, замки, храми, палаци України»

12 16 2016 museum 1з 1 по 16 грудня 2016 року

Завантажити сторінку у pdf форматі

В Музеї українського побуту Педагогічного інституту з 1 по 16 грудня проводилася тематична виставка «Фортеці, замки, храми, палаци України».

Студенти, викладачі та гості музею ознайомилися з цікавими документальними матеріалами про давні фортеці і замки середньовіччя, величні храми і палаци барокового мистецтва в Україні. Адже барокову архітектуру XVI – XVIII століть можна назвати матеріальним виявом естетичних смаків українців. Церкви й монастирі, громадські будинки й палаци, збудовані в цьому стилі, можна побачити по всій території України.

Відвідувачі музею цікавилися книгами «Старий Київ» О.В.Паталєєва, «Втрачені архітектурні пам`ятки Києва» Т.Геврика, «Історія української культури» за редакцією Івана Крип`якевича, путівником «Україна. Фортеці, замки, храми, палаци…» А.С.Івченка, О.А.Пархоменка та іншими цікавими виданнями.

На виставці були представлені різні фотоальбоми багатьох міст України: «Бахчисарай», «Херсонеський заповідник», «Ялта», «Новгород-Сіверський», «Кам`янець-Подільський», «Київ», «Чернігів», «Черкаси», «Полтава», які з цікавістю переглядали гості музею.

Збереглися в нашому музеї наукові й дослідницькі статті періодичної преси про пам`ятки архітектури різних століть України.

Спадщина українського народу дуже багатогранна. Сучасні українці, особливо молоде покоління, повинні любити і зберігати цю матеріальну і духовну культуру для майбутніх поколінь.