ХІV ВСЕУКРАЇНСЬКА ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНИХ ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ»

Адаптація системи шкільної освіти в Україні до європейських вимірів актуалізує проблеми наукових досліджень з історії педагогіки. Метою таких студій є виявлення продуктивних ідей минулого та розроблення шляхів їх адаптації в сучасний освітній простір. Суголосною цій стратегії є ХІV всеукраїнська історико-педагогічна науково-практична конференція «Актуальні проблеми сучасних історико-педагогічних досліджень шкільної освіти», що відбулась 14 листопада 2014 року в Інституті педагогіки НАПН України.
У перебігу конференції результати історико-педагогічних розвідок презентували провідні вчені, а саме: «Розвиток сучасної історико-педагогічної науки крізь призму тематики історико-педагогічних дисертацій» (О.В. Сухомлинська, дійсний член НАПН України, академік-секретар відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор), «Рецепція у педагогіці: деякі методологічні аспекти в історико-педагогічних дослідженнях» (Н.П. Дічек, завідувач лабораторії історії педагогіки Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, професор), «Перспективні напрями досліджень в історії педагогіки» (А.В. Вихрущ, завідувач кафедри психологічних та педагогічних дисциплін Тернопільського національного економічного університету, доктор педагогічних наук, професор), «Історія зарубіжної шкільної освіти в сучасних підручниках з історії педагогіки» (Л.Д. Березівська, в.о. директора Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського НАПН України, доктор педагогічних наук, професор).
У наукових дискусіях брали участь Г.І. Іванюк, доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки і психології, О.А. Венгловська, канд. педагог. наук, ст. викладач та аспіранти кафедри.

konf 14 11
 Учасників історико-педагогічної конференції вітає О.В.Сухомлинська, дійсний член НАПН України, академік-секретар відділення загальної педагогіки та філософії освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор

konf 14 11 2

Виступ Н.П. Дічек – доктора педагогічних наук, професора, завідувача лабораторії історії педагогіки Інституту педагогіки НАПН України