ВЕБІНАР 1. «ВИХОВАТЕЛЬ: ДІЯТИ НЕ МОЖНА ЗМІНИТИ» ІЗ СЕРІЇ ВЕБІНАРІВ «ЛЕПБУК ПРОФЕСІЙНОГО УСПІХУ – 2022»

31 05 2022 5 2 28 травня 2022 року

28 травня 2022 для педагогів ЗДО науково-педагогічними працівниками кафедри дошкільної освіти проведено вебінар «Вихователь: діяти не можна змінити» – перший у серії вебінарів «Лепбук професійного успіху-2022». Основним завданням зустрічі став усвідомлений пошук місця для коми в назві вебінару. Головним меседжем – слова «Щасливий і самодостатній дорослий може виховати щасливу й самодостатню дитину».

Спікери Олена Половіна, Інна Кондратець, Тетяна Шинкар, Олена Літіченко запропонували учасникам «Педагогічний тезаурус вихователя у форматі сучасної дошкільної освіти»; розкрили особливості портрету сучасного вихователя у світлі професійного стандарту (2021); ознайомили з поняттям рефлексії та структурними складниками рефлексійної культури. Практичну частину вебінару було представлено мінімайстер-класом «Педагогічна мультиплікація в освітньому процесі».

Вебінар став майданчиком для озвучення концептуальних позицій спікерів, авторів програми «Дитина-2020», зокрема:

• «дати дитині набутися в дитинстві»;
  • уникати організації конкурсів, пов’язаних з оцінюванням дитячих малюнків; «синдрому однієї правильної відповіді»;
  • послуговуватися професійними термінами усвідомлено, використовуючи критичне мислення (у чому сутність заміни старого тлумачення; які смисли привнесе осучаснення?);
  • обходити банальне копіювання чужих ідей, виробляти свій унікальний педагогічний почерк;
  • усвідомлювати запити життя та суспільства на формування педагогічної рефлексії;
  • спрямовуватися на практичне втілення й перевірку власним досвідом почутого і побаченого; образ сучасного вихователя як педагога-дизайнера і педагога-фасилітара»;
  • пам’ятати: диво (і мультфільм теж!) можна створити самому – лише бажання й дружня, творча команда.

Координатори заходу: О. Половіна, І. Кондратець

31 05 2022 5 3